![image002(1).jpg](https://static.wixstatic.com/media/a2742e_138e81d214bc45a4aefa8c61e4dd3026~mv2.jpg/v1/fill/w_438,h_652,al_c,lg_1,q_80/image002(1).webp)
Σμύρνη, Δεκέμβρης του 1918, λίγο μετά το τέλος του Μεγάλου Πολέμου. Το χρονικό της πόλης και η ζωή μιας νέας γυναίκας ξετυλίγονται σαν δυο κουβάρια σιγά-σιγά. Πόσο μοιραία θα αποδειχτεί η ύπαρξη ενός άνδρα, που καθορίζει την τύχη της κοπέλας, ενώ ταυτόχρονα παλεύει για την επιβίωση της πατρίδας του;
Τέσσερα χρόνια μετά, λάθη και προδοσίες θα οδηγήσουν τη Σμύρνη στο τραγικό της τέλος, με αποκορύφωμα τη φοβερή φωτιά του Σεπτέμβρη. Θα ακολουθήσει και ο έρωτας της νεαρής γυναίκας παράλληλη πορεία ή θα καταφέρει παρ’ ελπίδα να επιζήσει ανάμεσα στις φλόγες;
ΛΕΩΝ ΚΑΙ ΕΜΙΝΕ
Reviewed by techneskaitheamata
on
4:34 π.μ.
Rating:
Δεν υπάρχουν σχόλια: